Arı ürünleri viral hastalıklarda (Covid-19 dahil) faydalı mıdır?

Arı ürünlerinin viral hastalıklara (Covid-19 dahil) karşı faydalı olmasının nedenleri:

1. Arı kovanı ürünleri, doğrudan ve dolaylı antiviral olanlar da dahil olmak üzere 50’den fazla yararlı biyolojik aktiviteye sahiptir.

2. Bağışıklık sistemimizi destekler, güçlendirir ve/veya dengeler.

3. Bağışıklık sistemine ve vücudun geri kalanına diğer patojenik mikroorganizmaları (diğer virüsler, bakteriler, mikroskopik veya parazit mantarlar) kontrol etme konusunda yardımcı olurlar.

4. Yaşlılar dahil komorbiditeleri (kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, obezite ve bunların komplikasyonları) önler ve tedavi eder, böylece erken ölüm riskini azaltır.

5. Tüm solunum yollarının daha iyi işlevselliği, daha iyi kan dolaşımı ve daha iyi kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin üretimi ve rejenerasyonu da dahil olmak üzere, oksijenin dışarıdan içeriye, hücre seviyesine kadar taşınmasına yardımcı olur.

6. Vücuttaki hücrelerin oksijen eksikliğine, serbest radikallerin fazlalığına (oksidatif strese yol açar) ve akut inflamasyonun yıkıcı etkisine (anti-inflamatuar etki) daha iyi direnç göstermesine yardımcı olur.

7. Çoğu arı ürünleri mükemmel gıdalardır, sindirimi ve emilmesi çok kolaydır (küçük enerji kaybı ile). Bağışıklık sisteminin ve vücudun geri kalanının yapısı ve normal çalışması için yararlı besinler açısından çok zengindirler.

8. Detoksifiye etmeye yardımcı olur. Böylece hücresel seviye de dahil olmak üzere vücudun normal iç ve dış hijyenini korur.

9. Kök hücre sayısını artırarak vücudun yenilenmesine yardımcı olur.

10. Zor zamanlardan geçmek için vücutta yeterli enerjinin yaratılmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir